CZECH CUP SILVA REGINA 2016

První kvalifikaci ovládl obhájce titulu

Během mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina se 6. dubna na brněnském výstavišti odehrál první kvalifikační závod na Mistrovství ČR v dřevorubeckých sportech STIHL® TIMBERSPORTS® Series. Návštěvníci veletrhu mohli každý den sledovat ukázky umění sportovních dřevorubců na volné ploše za pavilonem Z a ve středu pak kvalifikační závod CZECH CUP SILVA REGINA. Na stupních vítězů se, byť v poněkud promíchaném pořadí, objevili stejní borci, kteří obsadili první tři místa v loňském Finále CZECH SERIES. Vítězem se stal Martin Roušal, kterému se dařilo ve všech disciplínách. Zejména s ruční pilou předvedl výborný výkon a časem 11,96 s se dostal daleko před své soupeře. Druhý nejlepší čas – 13,94 s – měl v Single Buck Zdeněk Maťha, který však v celkovém pořadí obsadil až šesté místo. Druhý v celkovém pořadí skončil Jan Holub. Tomu se nejlépe povedla disciplína Stock Saw, kde dosáhl času 14,35 s. Třetí místo obsadil svým spolehlivým výkonem ve všech disciplínách Jan Kamír.